Edit Content

Jednoczymy siły dla wspólnych celów!

Modele współpracy:

Rodzaje wynajmu

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wynajem krótkoterminowy

Jeszcze kilkanaście lat temu ze zdziwieniem i podejrzliwością podchodzono do wynajmów krótkoterminowych apartamentów. I to po obu stronach, właścicieli jak i turystów. Dziś na szczęście wygląda to już inaczej, nabyto pewne doświadczenia i na ich podstawie powstała nowa, profesjonalna branża.

Turysta odwiedzając nowe miasto, nie zawsze ma czas ani chęci zagłębiać się w to, co ma ono do zaoferowania. Tu z pomocą przychodzą właściciele mieszkań i apartamentów lub agencje, które działają w ich imieniu. Oprócz spokoju i prywatności, jaką daje taka lokalizacja, nowo przybyły może poznać miejsce z perspektywy wieloletniego mieszkańca i to z bezcenną wiedzą gdzie zjeść, by wyjść z zadowoleniem, co zobaczyć by zostało to we wspomnieniach na lata ale i czego unikać, aby nic nie zrujnowało wyczekiwanego relaksu.

Innym aspektem jest sam obiekt noclegowy. Wynajem apartamentu pozwala zapomnieć o ciasnym pokoju hotelowym, aby zaoszczędzić, kiedy do dyspozycji w podobnej cenie jest całe mieszkanie z nawet większą ilością wygód niż sam hotel może oferować. Nagle turysta ma do dyspozycji kuchnię z wyposażeniem, a nie tylko gotowe dania za które często płaci zbyt dużo i za którymi musi czekać na wyznaczone godziny. W przeciwieństwie do małej przypokojowej łazienki, turysta może sobie skorzystać z narożnej wanny z hydromasażem albo prysznica. A ponad wszystko, prywatna kwatera to spokój, cisza i relaks, z dala od mas hotelowych gości.

Wszystko to brzmi pięknie. Czasami nie ufamy tej atrakcyjności. I słusznie. W dobie Internetu każdy może oferować wszystko. Gorzej, że trzeba za to zapłacić. Często nie mamy tej gwarancji, że wszystko pójdzie dobrze. Często ryzykujemy, aby pobyć gdzie indziej i martwimy się czy nasza wykupiona usługa zostanie zrealizowana, a naszych pieniędzy nie zgarnie jakaś wyjątkowo nieżyczliwa organizacja bądź jednostka. Często też nasze oczekiwania są mocno podkopane przez niepełną ofertę, ukryte koszty, czy przekłamanymi zdjęciami. Ale próbujmy mimo wszystko.

Do odkrycia czekają wspaniałe nowe miejsca, nowi ludzie, zachwycające wspomnienia. Także tu, w Sopocie, gdzie każdy znajdzie pokój, mieszkanie czy apartament szyty na miarę swoich potrzeb i możliwości.

Wynajem średnioterminowy

Wynajem średnioterminowy dotyczy głównie tych obiektów, które nadają się do wynajmu krótkoterminowego, ale nie są wystarczająco atrakcyjne dla turystów w chłodniejszych miesiącach. Głównym celem ACCO RENT jest zabezpieczenie płynności finansowej dochodów naszych klientów, dlatego poszukujemy rozwiązań, które zapewnią ten cel, niezależnie od rodzaju posiadanej nieruchomości.


Dzięki wieloletniemu doświadczeniu na rynku najmu średnioterminowego tworzymy z klientem propozycję współpracy dostosowaną do aktualnego rynku, zgodnie z jego preferencjami i potrzebami. Na życzenie klienta możemy pozyskać Najemcę na określony czas i pozostawić go pod opieką Właściciela lub przejąć odpowiedzialność kontaktu z Najemcą i obowiązki Właściciela.

Wynajem długoterminowy

W przypadku najmu długoterminowego – zwykle kilkumiesięcznego lub nawet letniego – sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Tutaj z pewnością nie osiągamy tak dużego zysku jak przy wynajmie krótkoterminowym, nawet jeśli jest to duża powierzchnia użytkowa lub mieszkanie o bardzo wysokim standardzie, taka opcja jest nie możliwa.

Jednak wynajem długoterminowy charakteryzuje się pewnym ciągłym zyskiem. Jest to ważne przy zaciąganiu kredytu hipotecznego. W takiej sytuacji nie musimy się martwić, czy wynajmowane mieszkanie, a raczej bankowa część naszego czynszu to pokryje. Atutem najmu długoterminowego jest możliwość poznania najemcy. W pewnym sensie właściciel mieszkania nabiera do niego zaufania i może kontynuować umowę lub w niejasnych przypadkach ją zerwać.

Wynajem hybrydowy