Edit Content

Jednoczymy siły dla wspólnych celów!

Modele współpracy:

10 miejsc, które musisz odwiedzić w Sopocie

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
1. Molo

Jak Sopot, to tylko Molo. Jest rozbudowaną atrakcją zapoczątkowaną przez Jerzego Haffnera w 1827 roku. Dzisiaj, liczące ponad 500 m długości, Molo jest głównym punktem zwiedzania przez turystów i odwiedzania przez mieszkańców Sopotu i okolic. W okresie letnim wejście na Molo jest płatne (aktualne stawki na https://molo.sopot.pl/). W sezonie zimowym, Molo jest dostępne dla wszystkich bez opłat. Dodatkowo  otwierane jest co roku lodowisko, dla spragnionych zimowego szaleństwa nie tak z dala od wody.

2. Hipodrom

Liczący sobie ponad 100 lat tradycji Hipodrom to atrakcja o rosnącym zainteresowaniu i rozgłosie. Sopocki tor wyścigów konnych co roku organizuje wydarzenia sportowe i rekreacyjne, które spotkają się z zainteresowaniem miłośników górnolotnego hazardu oraz samych koni. Oprócz prestiżowych konkursów i targów, Hipodrom jest instytucją świadczącą również usługi dla potrzebujących hipoterapii oraz nauki jazdy konnej.

3. Opera Leśna

Wybudowany w 1909 roku obiekt, zmodernizowany na przestrzeni lat, dzisiaj jest – obok Ergo Areny – głównym ośrodkiem masowych wydarzeń kulturowych. Opera Leśna to nie tylko nowoczesny amfiteatr mogący pomieścić 4 500 widzów ani scena z miejsce dla 110 muzyków orkiestry, ale przede wszystkim cztery hektary otaczających ją terenów otoczonych relaksującą zielenią Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w kompleksie leśnym Lasów Oliwskich.

4. Muzeum Sopot

Muzeum Sopotu zostało założone w 2001 roku i obecnie znajduje się nieopodal sopockiej plaży, w domku o uroku nieco eklektycznym. Muzeum oferuje wystawy stałe, czasowe i plenerowe pełne grafik, prac malarskich, eksponatów a nawet dokumentacji świadczącej o aktywnym życiu Sopotu w przeszłości.

5. Grodzisko w Sopocie – Muzeum Archeologiczne

Grodzisko to skansen archeologiczny oferujący doświadczenia wprost z wczesnych dziejów średniowiecznych. Obiekt oferuje w sezonie letnim festyny, targi rzemiosł i liczne animacje. Ponadto jest to miejsce, które odwiedzają uczniowie lokalnych szkół w ramach zajęć dodatkowych, aby rozwijać wyobraźnie i poszerzać swoją wiedzę historycznych.

6. Aqua Park

Kiedy pogoda nad morzem nie sprzyja, a potrzeba na wodne szaleństwa jest większa niż jesteśmy gotowi przyznać, Aqua Park w Sopocie to świetne rozwiązanie. Obiekt oferuje baseny, zjeżdżalnie, sauny, SPA z masażami i zabiegami pielęgnacyjnymi posiada zaplecze gastronomiczne oraz kręgielnie dla osób dorosłych ale i dla dzieci.

7. Monte Cassino

Najsłynniejszy deptak na Pomorzu równie dobrze można nazwać sercem Sopotu. Tu rozbrzmiewają najlepsze muzyczne hity, uderzenia sztućców i kieliszków oraz pobrzękiwania monet. Monte Cassino to wszystko, czego może oczekiwać turysta. Są tutaj liczne restauracje, sklepy, również branżowe, nocą otwierają się puby i kluby. Monte Cassino nie zna pojęcia snu. W sezonie letnim o drugiej na ranem bywa tłoczniej niż popołudniu, a atrakcje w postaci Krzywego Domku czy Fontanny Jasia Rybaka utwierdzają w przekonaniu, że Sopot ma sporo do zaoferowania.

8. Przystań rybacka

Przystań rybacka znajduje się przy ujściu Potoku Karlikowskiego i działa nieprzerwanie od XIII wieku, zaopatrując w świeże ryby lokalnych mieszkańców. Obecnie, o zasoby na przystani dba sześć załóg, które pracują w niezmienionym harmonogramie od lat. Na przystani rybackiej można kupić świeżo złowioną rybę bądź spróbować jej już gotowej w znajdującym się nieopodal Barze Przystań.

9. Ergo Arena

Znajdująca się na granicy Sopotu i Gdańska hala sportowa to potężny obiekt mogący pomieścić do 15 000 widzów. Co roku organizowane są tam najróżniejsze zawody sportowe, również te światowego formatu, a także koncerty, na które zbierają się miejscowi oraz ludzie z całego kraju czy nawet zagranicy. 

10. Plaża Sopot

Jeśli nad morze, to tylko do Sopotu. Ciągnąca się przez ponad 4 kilometry plaża jest głównym przystankiem turystycznym zaraz po Molo. Tuż przy nim można wejść na część plaży oferującą basen ze słodką wodą, z którego mogą korzystać najmłodsi. Po całej plaży rozciągnięte są atrakcje dla dzieci, wypożyczalnie sprzętu do sportów wodnych dla spragnionych adrenaliny oraz leżaków, dla tych mniej aktywnych.